هلدینگ سامادل

حداقل حقوق در قبرس شمالی چقدر است؟

حداقل حقوق در قبرس شمالی
چشم انداز قبرس شمالی

از آیتم های مهمی که هر فردی پیش از مهاجرت به آن فکر می کند، شرایط کاری و میزان درآمد در کشور مقصد است. با توجه به گزاراشات، در این کشور رشد اقتصادی به صورت چشمگیری سیر صعودی داشته و نرخ بیکاری و فقر را کاهش داده است. در نتیجه، شرایط کار در قبرس شمالی و رشد اقتصادی، قبرس شمالی را به مقصدی ایده آل برای مهاجرت تبدیل کرده است. حداقل حقوق در قبرس شمالی چقدر است؟ میانگین درآمد انواع شمالی چقدر است؟ اگر تصمیم به مهاجرت به قبرس شمالی را دارید، شاید این سوال ذهن شما هم را درگیر کرده باشد. در این مطلب قصد داریم سوالات مرتبط با مشاغل ومیزان حقوق دریافتی شغل های متفاوت را مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید، می توانید از مشاوره رایگان توسط وکیلان و کارشناسان این مجموعه بهره مند گردید. تماس مستقیم و ارتباط با مشاوران با کلیک روی لینک زیر امکان پذیر است.

 

تماس مستقیم روی واتساپ

فرم مشاوره رایگان

 

آن چه در این بخش خواهیم خواند:

  1. شرایط کلی کار در قبرس شمالی
  2. مشاغل پرمتقاضی در قبرس شمالی
  3. میانگین حقوق و درآمد انواع مشاغل در قبرس شمالی
  4. تأثیر سابقه کار بر میزان حقوق درقبرس شمالی
  5. نتیجه گیری

شرایط کلی کار در قبرس شمالی

حداقل حقوق در قبرس شمالی
شرایط کار در قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی نیز از قوانین خاصی برای استخدام برخوردار است. موقعیت جغرافیایی قبرس شمالی به گونه ای است که راه اندازی خطوط تولید از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد. در نتیجه شما در این جزیره به صورت محدود می توانید کارخانه و خطوط تولید بیابید و مشغول به کار شوید. با این وجود دولت قبرس شمالی توانسته از پتانسیل های دیگر به بهترین شکل بهره برده و بستر اشتغال زایی برای شهروندان قبرسی و غیر قبرسی را فراهم آورد.

 

 

 

قوانین و شرایط استخدام کاری برای افراد (خارجی) در هر کشوری مختص خودش است. افراد با توجه به این قوانین می توانند ویزای کاری دریافت کرده و نسبت به مهاجرت اقدام نمایند. برای کار کردن در این کشور نیاز به اخذ مجوز کار از جانب کارفرما است.

شما با پیدا کردن یک شرکت و یا کارفرما می توانید نزد آن شخص و یا شرکت مشغول به کار شده و نسبت به اخذ اقامت دائم خود اقدام نمایید. کارفرمای (تبعه قبرسی) به شما پیشنهاد شغلی می دهد و شما با در دست داشتن این مجوز می توانید برای مدت زمان مشخص (که در نامه شما اعلام شده) ویزای کاری دریافت کرده و مشغول به کار شوید.

مشاغل پرمتقاضی در قبرس شمالی

مشاغلی که در قبرس شمالی متقاضیان زیادی دارد به شرح زیر است.

لیست مشاغل پر متقاضی در قبرس شمالی
رستوران و هتلداری مانند کار در رستوران ، کافه ها، کلاب ها و کازینوها
مشاغل توريستی مانند تورلیدر
ورزش های دریایی مثل نجات غریق، کرایه کشتی و قایق …
مراکز تفریحی مثل انواع فستیوال ها، مراکز خرید و تفریحی
شرکت های تجارتی مانند واردات و صادرات کشاورزی و دامداری مانند جو
املاک و مستغلات تجاری و مسکونی (مانند خرید و فروش ملک
مشاغل مالی و اداری مانند حسابداری، حقوق و ….
آژانس های مسافرتی
صرافی های بین المللی
ساخت و ساز مانند سیم کشی، نقشه کشی، معماری و غیره
اجاره ماشین

برخی از مشاغلی که در دو سال اخیر در قبرس شمالی متقاضیان بالایی داشته است عبارتند از:

  • مهندسی
  • حسابداری
  • اپراتوری ماشین
  • پرستاری
  • مشاغل کامپیوتری

میانگین حقوق و درآمد انواع مشاغل در قبرس شمالی

حداقل حقوق در قبرس شمالی
شرایط کار در قبرس شمالی

همانطور که اشاره شد، هر فرد برای استخدام شدن نیاز دارد تا از جانب شرکت و یا سازمانی که قرار است مشغول به کار شود، دعوتنامه رسمی دریافت کرده تا بتواند نسبت به اخذ ویزای کاری اقدام نماید.  اما مهم است که پیش از این مرحله از میزان درآمدها در این کشور اطلاعاتی داشته باشید، در واقع یک از فاکتورهای مهم برای کسانی که به دنبال یک شغل هستند، اطلاع از حداقل حقوق در قبرس شمالی است. در بخش های گذشته گفته شد که اقتصاد قبرس شمالی بر پایه صنعت گردشگری قرار دارد. پس مشاغلی که مرتبط با این صنعت هستند، از سطح درآمد بالاتری برخوردارند. ضمن این که استعداد و مهارت فردی ارتباط مستقیمی با میزان کسب حداقل حقوق در قبرس شمالی دارد.

حداقل حقوق در قبرس شمالی
میانگین حقوق مشاغل مختلف در قبرس شمالی

 

همانند هر کشوری در قبرس شمالی هم میزان حقوق و دستمزد از جانب وزارت کار مشخص می شود. مطابق قوانین وزارت کار، حداقل حقوق در قبرس شمالی برای هر کارگر 4400 لیر است. میانگین حقوق ماهانه حدود 7000 لیر است. دستمزد روزانه نیز 325 لیر برآورد شده است.

 

 

 

 

 

نکته ی مهم: مطابق قوانین وزارت کار قبرس شمالی، حقوق کارگر خارجی که در قرارداد میان کارفرما قبرسی و کارگر مهاجر عقد می‌شود، نباید از پایه حقوق وزارت کار کمتر باشد.

دانستن حقوق مشاغل مختلف در قبرس شمالی باعث می شود تا شما بتوانید آگاهانه تر در مورد مهاجرت کاری خود تصمیم بگیرید. بدین منظور جدولی از میزان درآمد و حقوق ماهیانه مشاغل مختلف در قبرس شمالی آماده کرده و در اختیار شما قرار خواهیم داد. با مطالعه این جدول می توانید از حداقل حقوق شغل مورد نظر خود اطلاع داشته باشید.

عنوان شغل میانگین درآمد ماهیانه عنوان شغل میانگین درآمد ماهیانه
منشی 7385 لیر مترجم 10368 لیر
سرآشپز 10957 لیر گارسون 8259 لیر
حسابدار 11359 لیر مشاور مالی 16477 لیر
کارمند اداری 7528 لیر کارمند دولتی 6394 لیر
معمار 13057 لیر مهندس 16762 لیر
پزشک 14837 لیر پرستار 9343 لیر
وکیل 14443 لیر معلم زبان 10360 لیر
دندانپزشک 16365 لیر دامپزشک 12477 لیر
مکانیک خودرو 8083 لیر کارگرساختمان 7528 لیر

تأثیر سابقه کار بر میزان حقوق درقبرس شمالی

حداقل حقوق در قبرس شمالی
تأثیر سابقه کار در میزان حقوق دریافتی

در هر کشوری مانند کشور ما، هنگام بررسی رزومه ی کاری و مصاحبه ی متقاضیان کار، میزان تجربه و سابقه ی کار برای کارفرمایان اهمیت داشته و افراد با تجربه در الویت پذیرش قرار می گیرند. میزان تجربه و سبقه ی کار به طور مستقیم بر میزان حقوق دریافتی افراد تأثیر دارد. در کشور قبرس شمالی هم شرایط مشابه است. قطعا کارمندان مطابق سابقه کار و تجربیاتی که دارند، حقوق دریافت می کنند. در ادامه لیستی از رابطه ی تجربه کاری و میزان افزایش حقوق کارمندان را آماده کرده و ارائه خواهیم داد.

 

 

 

تأثیر سابقه ی کار برمیزان افزایش حقوق
32 درصد افزایش حقوق با تجربه 2 الی 5 ساله نسبت تازه کاران
36 درصد افزایش حقوق با تجربه 5 الی 10 ساله نسبت به نیرو های با 2 الی 5 سال سابقه کار
21 درصد افزایش حقوق با تجربه 10 الی 15 ساله نسبت به نیرو های با 5 الی 10 سال سابقه کار
14 درصد افزایش حقوق با تجربه 15 الی 20 ساله نسبت به نیرو های با 10 الی 15 سال سابقه کار
9 درصد افزایش حقوق با تجربه بالای 20 ساله نسبت به نیرو های با 15 الی 20 سال سابقه کار

نتیجه گیری

حداقل حقوق در قبرس شمالی
میزان درآمد در قبرس شمالی

در کشور قبرس شمالی از متقاضیان کار در صورت داشتن شرایط لازم استقبال می شود. متقاضیان برای اخذ ویزای کاری باید تأییدیه کارفرما را داشته باشند و مادامی که توافق کاری دو جانبه باشد، فرد می تواند ویزای کاری خود را تمدید کند. عوامل مختلفی بر میزان حداقل حقوق در قبرس شمالی تأثیر دارند. میزان حقوق دریافتی توسط سازمان های مختلف نباید از میزان حقوق وزارت کار کمتر باشد. در صورتی که تمایل دارید به قبرس شمالی از طریق کار مهاجرت کرده و یا قصد سرمایه گذاری در قبرس شمالی را دارید، هم اکنون با مشاوران هلدینگ سامادل تماس بگیرید.

 

 

تماس مستقیم روی واتساپ

فرم مشاوره رایگان

 

پرسش و پاسخ میانگین درآمد مشاغل در قبرس شمالی

نرخ بیکاری در قبرس شمالی در مقایسه با سال گذشته با افت 6.8 درصدی کاهش چشمگیری داشته است.

صنعت گردشگری جزو مشاغل پردرآمد در قبرس شمالی شناخته شده است.

افراد خارجی برای استخدام شدن در سازمان های مختلف نیاز به تأیید شدن از جانب کارفرما و سپس اخذ ویزای این کشور قبرس شمالی را دارند.

ویزای همراه که یکی از سوالات پرتکرار است، اینکه این ویزا شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال شما می‌شود و به مدت 1 سال اعتبار دارد که دو صورت پایان این دوره می‌توانید تمدید کنید.

بر اساس قوانین کار در قبرس شمالی، حداقل میزان حقوقی که برای خارجیان در نظر گرفته می شود نباید کمتر از پایه حقوق وزارت کار باشد.

هر پرستار ماهیانه حداقل 18000 لیر درآمد دارد.

امتیاز به مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top